Změna velikosti písma

Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Informační list starosty - důležité aktuální informace

Informační list starosty - důležité aktuální informaceDatum konání:
20.3.2020

Informační list starosty obce Zlatá Koruna k 20.3.2020

Přijměte pár důležitých aktuálních informací:

  • Obec Zlatá Koruna nabízí možnost zajistit nákup potravin a léků pro seniory s trvalým pobytem v naší obci, kteří si je nemohou zajistit sami. Obracejte se telefonicky na obecní úřad Zlatá Koruna tel. 380 743 119 v pondělí a ve středu mezi 8.00- 10.00 hodinou. Volejte jenom v případě, kdy si nemůžete zajistit tyto potřeby s pomocí rodiny a blízkých osob. Tato služba je zdarma a uhradíte pouze cenu požadovaného zboží. Nákup je nutné uhradit pouze v hotovosti při předání zboží. Není možné vybírat, v jaké prodejně bude nákup proveden.
     
  • Nově bylo rovněž rozhodnuto ministerstvem zdravotnictví o změně času pro umožnění nákupů v prodejnách pro seniory nad 65 let. Senioři nad 65 let mají možnost nákupu v čase od 7.00 do 9.00 hodin (změna od 24.3.2020 od 8.00 do 10.00 hodin) bez přítomnosti ostatních věkových skupin.

  • V pondělí 23.března zavítá na zkoušku do naší obce pojízdná prodejna: Rájov náves od 10:55 hodin do 11:40 hodin Zlatá Koruna- dolní část před Domem kultury a sportu od 12:00 hodin do 12:45 hodin Plešovice-náves od 13:00 hodin do 13:40 hodin Co se sortimentu týká, nabízí čerstvé pečivo, čerstvé maso a uzeniny z Řeznictví Dědouch České Budějovice, mléčné výrobky, základní potraviny, základní hygienické věci. Pokud máte zájem vyzkoušejte jí.
  • Dále zdvořile žádáme další případné dobrovolníky, kteří jsou schopní ušít textilní roušky s vhodných materiálů, aby tyto roušky shromažďovali a následně telefonicky informovali o možnosti jejich vyzvednutí pracovníkem obecního úřadu tel. 380 743 119 nebo starostou obce, případně zastupitelem obce. Tyto roušky dále budou předávány potřebným. Předem děkujeme za všechny, kterým poslouží k ochraně nás všech. Na obecní úřad můžete rovněž připravit vhodný materiál na výrobu roušek pro dobrovolníky.

Žádám Vás o dodržování přijatých preventivních opatření, aby se nám společně podařilo zastavit šíření koronaviru. Tím, že budete chránit sebe ochráníte i Vaše nejbližší a ostatní. Není potřeba si doma tvořit nesmyslné zásoby potravin a jiného zboží. Pro informování o situaci využívejte média, není však potřeba tomu věnovat celý den a podléhat, tak zbytečným depresím.

Jen společně se nám tento boj podaří vyhrát!