Změna velikosti písma

Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Úvod > Kultura a spolky > Kultura > Kultura v roce 2006 > Mezinárodní mistrovské kursy Zlatá Koruna

Mezinárodní mistrovské kursy Zlatá Koruna

Mezinárodní mistrovské kursy - obor housle a viola<br />Otevíráme 1. ročník Mezinárodních mistrovských kursů - obor housle a viola, který povede český houslový virtuos Bohuslav Matoušek.

Kursy se budou konat v době od 14. 8. 2006 do 28. 8. 2006 v klášteře Zlatá Koruna (založen roku 1263 českým králem Přemyslem Otakarem II.) v rámci Královského hudebního festivalu.
Dne 20.8.2006 se uskuteční seminář s prof. Břetislavem Novotným, primáriem legendárního souboru Kvarteto města Prahy (téma: interpretace sólových sonát a partit J. S. Bacha, problematika intonace na smyčcových nástrojích).
Pro účastníky budou připraveny i doprovodné akce - prohlídka areálu kláštera, prohlídka barokního divadla na zámku v Českém Krumlově, možnost výletu na lodích po Vltavě, využití horských kol aj.
Nabízíme:
2CD - Johann Sebastian Bach: Sonatas and Partitas v interpretaci Břetislava Novotného.
CD Ludwig van Beethoven - Koncert pro housle a orchestr D dur, op. 61 + Romance F dur, op. 50 + Romance G dur, op. 40 v interpretaci Bohuslava Matouška.
CD obou interpretů možno objednat telefonicky, emailem, faxem nebo písemně u provozovatele internetového obchodu hudebnin KRAUS-KONCERT s.r.o.