Změna velikosti písma

Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Sousedské trhy KŘEMŽE 2023

Sousedské trhy KŘEMŽE 2023Vraťme život na náměstí…KŘEMŽE

Sousedské trhy Křemže 2023.pdf

Za podpory městysu Křemže vzniká nový projekt, který má za cíl oživit společenský a kulturní život v obci. Navazuje na dávné tradice stánkového prodeje, který byl součástí kulturních a společenských událostí v Křemži na začátku a v první polovině 20. století. Trhy byly tradiční součástí poutí, které souvisely s církevním životem obce. Stejně významnou událostí jako poutě, byly i křemežské jarmarky – trhy. Povolení, konat trhy, dostala Křemže již v r. 1008. Bylo jich celkem 6 do roka.

Rozhodli jsme se, že navrátíme život do centra obce a oživíme staré a krásné tradice, které měly své opodstatnění v potřebách tehdejších obyvatel. Poveselit se, potkat sousedy a známé a potěšit se koupí něčeho dobrého či pěkného, ani dnes, jistě nepohrdne nikdo z nás …

Co jsou tedy Sousedské trhy?

  • Společenská událost pořádaná za podpory městysu Křemže
  • Podpora regionality a drobného podnikání
  • Mezigenerační setkávání
  • Farmářský trh

 

Proč pořádat obecní trhy?

Výrobek, který si koupíte na místním trhu, k vám necestuje přes půl Evropy. Jeho koupí prospějete nejen sobě, ale hned několikrát i vašemu regionu. Nezatěžujete životní prostředí tím, že váš produkt musel prožít dlouhý příběh, než k vám doputoval. Podpoříte někoho z vašeho okolí. Pokud se u nás budou trhy pořádat, zvýšíme atraktivitu našeho regionu a budeme prosperovat z cestovního ruchu.

 

Projekt je postaven na bázi podpory regionality a producentů především z našeho kraje. Ať už se jedná o pěstitele, chovatele nebo řemeslníky či umělce. Prodejci budou mít možnost prezentovat své výrobky nebo svou činnost, a najít si tak lépe své zákazníky. Mohou nastartovat či posílit svou konkurenceschopnost nebo nově zaujmout místo na trhu. Jejich služby se dostanou do povědomí nejen místních, ale v případě, že akci navštíví i přespolní, dosáhne jejich působení na trhu lepších možností uplatnit se.

 Samotný trh bude doplněn doprovodným programem pro děti či dospělé, workshopem, dílničkou pro děti, výstavou nebo jinou aktivitou. Tentokrát bude doprovodnou akcí bleší trh ...

 

               Mgr. Jana Kučerová                                                                             

               organizátor akce  

 

Zájemci o prodejní místa na Sousedských trzích v Křemži se mohou přihlásit prostřednictvím online přihlášky pomocí odkazu níže nebo mohou vyplnit papírovou přihlášku na obecním úřadu městysu Křemže: