Změna velikosti písma

Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Nábor hrdinů do registru dárců kostní dřeně

Nábor hrdinů do registru dárců kostní dřeněSrdečně Vás zveme na nábor do registru dárců kostní dřeně v Českém Krumlově. Najdete nás hned za vstupem Městského úřadu od 11 do 16 hodin.

Pro zápis do registru stačí na místě pouze vyplnit zdravotní dotazník a provést si stěr z ústní dutiny. Jedná se o plnou registraci bez nutnosti další návštěvy nemocničního zařízení. ???? 10 minut vašeho času může zachránit život. ❤

Základní podmínky pro vstup do Českého národního registru dárců dřeně:
???? věk 18 - 35 let (až do dne 36. narozenin)
???? velmi dobrý zdravotní stav bez trvalého užívání léků (vyjma antikoncepce a léků na sezónní alergie)
???? hmotnost alespoň 50 kg
???? ochota překonat určité nepohodlí a "ztrátu" času pro záchranu života někoho neznámého

Vstupem do registru se stáváte potenciálním dárcem pro kohokoliv na světě, kdo onemocní leukémií či jinou vážnou poruchou krvetvrorby, a jeho jediná naděje na vyléčení je transplantace kostní dřeně.

Svou kostní dřeň/krvetvorné buňky nedarujete po zápisu nijak "do zásoby", ale vždy konkrétnímu člověku, který musí mít s Vámi shodu v části genetiky - tzv. HLA znacích. Takovou shodu je ale bohužel velmi těžké najít, proto vhodného dárce stále nemáme pro každého čtvrtého nemocného a je proto potřeba řady registru neustále rozšiřovat.

Pravděpodobnost, že se po registraci stanete skutečně dárcem je pouze 1 %, už ale svou registrací pacientům dáváte velkou naději.
Více dalších informací najdete na webu www.naborhrdinu.cz, www.kostnidren.cz nebo nás sledujte, budeme je postupně přidávat na tuto událost.
NH Krumlov banner.png