Změna velikosti písma

Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Informační list starosty_rušení a odklad některých obecních akcí

Informační list starosty_rušení a odklad některých obecních akcíInformační list starosty obce Zlatá Koruna k 7.4.2020.pdf

Vážení spoluobčané,

vzhledem k současné situaci a vzhledem k aktuálním opatřením k zamezení rozšíření nákazy koronaviru bylo rozhodnuto o zrušení a odkladu některých připravovaných obecních akcí. Děkujeme za pochopení.  

  • Sběr ošacení, obuvi, hraček a bytového textilu, který se měl uskutečnit v pondělí 20.dubna 2020 se odkládá. O náhradním termínu vás budeme předem informovat.

  • Svoz velkoobjemového a nebezpečného odpadu, který se měl uskutečnit v sobotu 25. dubna 2020 se odkládá. O náhradním termínu vás budeme předem informovat.

  • Zájezd do termálních lázní Bad Füssing v Německu, který se měl uskutečnit 30.dubna se ruší!

  • Oslava 75.výročí od ukončení II. světové války, která se měla uskutečnit 8.května 2020 se odkládá. O náhradním termínu vás budeme předem informovat.

 

   Každoroční květnový pietní akt v podobě společného pokládání věnců a květin v Rájově a u společného hrobu padlých na hřbitově se po 75 letech poprvé neuskuteční. Prosíme však o Vaší tichou vzpomínku na oběti II. světové války a na květnové události 1945, které se odehrály na území naší obce. Můžete rovněž 8.5.2020 jako projev úcty, kterou v sobě uchováváte položit květinu u památníku v Rájově nebo u společného hrobu padlých na hřbitově.

  • Vzhledem k dosavadnímu průběhu distribuce roušek,

Žádáme všechny své spoluobčany, v případě, že ještě potřebují roušky, aby telefonicky nebo e-mailem sdělili na obecní úřad Zlatá Koruna tento požadavek. Po sdělení jména a adresy Vám bude rouška doručena do vaší poštovní schránky. Telefonické spojení na obecní úřad Zlatá Koruna - volejte 380 743 119, mobil starosta - posílejte SMS 602 235 606, nebo posílejte email na adresu ou@zlatakoruna.cz

Textové pole:  Velmi děkujeme všem dobrovolníkům, kteří předali ušité roušky k distribuci mezi své spoluobčany.

Dále připomínám našim seniorům

  • Obec Zlatá Koruna nabízí možnost zajistit nákup potravin a léků pro seniory s trvalým pobytem v naší obci, kteří si je nemohou zajistit sami. Obracejte se telefonicky na obecní úřad Zlatá Koruna tel. 380 743 119 v pondělí a ve středu mezi 8.00- 10.00 hodinou. Volejte v případě, kdy si nemůžete zajistit tyto potřeby s pomocí rodiny a blízkých osob. Tato služba je zdarma a uhradíte pouze cenu požadovaného zboží. Nákup je nutné uhradit pouze v hotovosti při předání zboží. Není možné vybírat, v jaké prodejně bude nákup proveden.

  •  Pokud zůstanete bez pomoci svých rodin a blízkých osob a budete potřebovat další nezbytné věci, obracejte se rovněž telefonicky na obecní úřad Zlatá Koruna tel. 380 743 119 nebo na starostu obce mobil 602 235 606. Maximálně se vynasnažíme Vám pomoci.

 

Žádám Vás o dodržování přijatých preventivních opatření, aby se nám společně podařilo zastavit šíření koronaviru. Tím, že budete chránit sebe ochráníte i Vaše nejbližší a ostatní. Není potřeba si doma tvořit nesmyslné zásoby potravin a jiného zboží. Pro informování o situaci využívejte média (televizi, rádio, internet) není však potřeba tomu věnovat celý den a podléhat, tak zbytečným depresím. Velmi důležité je zachovat si dobrou náladu.

 

Textové pole:  Veselé Velikonoce, pevné zdraví a trpělivost s preventivním opatřením přeje,

 

                                                                                                              Milan Štindl
                                                                                                   Starosta obce Zlatá Koruna

 

 

Zasedání zastupitelstva obce, které bylo plánované na 22. dubna 2020 se odkládá na 20.května 2020 od 18.00 hodin v zasedací místnosti na radnici ve Zlaté Koruně.

-----------------------------------------------------------------------------------------

POJÍZDNÁ PRODEJNA

Do obce Zlatá Koruna bude jezdit pravidelně každé pondělí pojízdná prodejna v těchto časech:

Rájov náves 11:00 - 11:45
Zlatá Koruna u Domu kultury a sportu 11:50 - 12:35
Plešovice náves 12:50 - 13:20

Nabízíme toto:
- čerstvé pečivo (chléb, rohlíky), dále trvanlivé toustový chléb
- mléčné výrobky (máslo, mléko, smetana, tavený sýr, plátkový sýr, zakysaná smetana, bílé jogurty, ovocné jogurty, lipánky...)
- maso, uzeniny (kuřecí, vepřové, hovězí, trvanlivé salámy, šunky, párky...)
- ovoce, zelenina (jablka, pomeranče, cibule, česnek, celer, mrkev, petržel, rajčata, brambory, salátová okurka, ledový salát, kysané zelí...)
- základní potraviny jako mouka, rýže, těstoviny, čočka, vejce, droždí, olej, ocet, cukr, sůl, pepř, hovězí bujon, slepičí bujon, puding...
- základní hygienické věci (šampon, tuhé mýdlo, tekuté mýdlo, sprchový gel, zubní pasta, kartáček na zuby, toaletní papír...)

POJÍZDNÁ PRODEJNA Fine Food Academy

www.ffacademy.cz   •   www.finekuchar.cz   •   www.finebar.cz
Tel.: 608 800 363   •   Email: info@ffacademy.cz
Lesní kolonie 265, Včelná 373 82